logo Facebook

Obudowy - materiał

KAFLE ZDUNY


Kaflarnia Zduny jest zakładem z ponad 150 letnią tradycją, która prze cały czas zajmuje się produkcją kafli szamotowych. Zachowuje starą, sprawdzoną przez lata technologię produkcji kafli, co powoduje, iż wyroby te są unikatem na rynku krajowym jak i zagranicznym. Stosowanie tych metod powoduje to, że ich wyroby charakteryzują się efektem staroci, oryginalności i niepowtarzalności. Każdy piec, kominek czy zestaw kuchenny niby ten sam, a każdy żyje własnym życiem mając, swój niepowtarzalny odcień i kolor. Nie są to równiutkie płytki kaflowe ale prawdziwe "żyjące" kafle. Używane do produkcji szkliwa transparentne charakteryzują się bardzo zróżnicowaną odmianą odcieni tak, iż każdy zestaw jest odmiennym dziełem w swoim oryginalnym kolorze. Białe szkliwa natomiast dają efekt staroci i niepowtarzalności w swojej formie imitując stare spękania na powierzchni licowej. Stosowanie tych starych metod produkcji kafla, wymaga też do wykonania gotowego dzieła prawdziwego rzemieślnika, znającego tradycyjną metodę stawiania pieca czy kominka lub kuchni.

A poniżej przedstawiamy Państwu kilka realizacji z użyciem tych kafli.KAFLE KAR


Kaflarnia KAFEL-KAR jest firmą rodzinną ,tradycja wytwarzania kafli liczy ponad 50 lat. Pomimo upływu lat kafle nadal produkowane są ręcznie. Oferują szeroką gamę wzorów, kolorów kafli kominkowych i piecowych co umożliwia odpowiedni wybór i zastosowanie do każdego wnętrza.KAFLE WIELKOGABARYTOWE


Coraz większym uznanie zarówno wśród klientów jak i architektów znajdują kafle wielkogabarytowe. Doskonale prezentują się w nowoczesnych formach kominków. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych realizacji z użyciem tych kafli.
KAFLE RIWAL