logo Facebook

Ciepłe kominki


CERAMICZNE MODUŁY AKUMULACYJNE


Dzięki zastosowaniu systemu Ceramicznych Modułów Akumulacyjnych ( CMA) oraz Ceramicznych Płyt Akumulacyjnych powstaje kominek akumulacyjny, działający podobnie jak piec kaflowy. Moduły wykonane z materiału posiadającego doskonałe parametry akumulacyjne pełnią funkcję wymiennika ciepła - odbierają bowiem ciepło ze spalin, które magazynują i promieniują nim przez wiele godzin po wygaszeniu ognia w kominku, w y d ł u ż a j ą c czas grzewczy o około 8-12 godzin ! Efektem tego jest spalanie dwukrotnie mniejszej ilości drewna. Zastosowano do ich wykonania specjalną ceramiczną masę akumulacyjną - szamot nowej generacji, co pozwala na osiągnięcie największej sprawności całego układu pieco-kominka.

Kształt modułów akumulacyjnych umożliwia ich szybki montaż i praktycznie dowolne kształtowanie ułożenia, a więc również i przebiegu spalin.HEAT MEMORY SYSTEM (HMS)


Czy chcielibyście Państwo, aby Wasz piec grzał trzy razy dłużej niż kiedykolwiek wcześniej? Bez potrzeby tak częstego dodawania opału do ognia. Innymi słowy, przy tej samej ilości drewna? To ciągle powtarzane życzenie dłuższego magazynowania ciepła jest teraz rzeczywistością.

Fakty na temat systemu HMS - H e a t M e m o r y S y s t e m:

 • trzy razy więcej zmagazynowanego ciepła
  Testy wykazały, że czas, w którym ciepło jest gromadzone, można wydłużyć do trzech razy z zainstalowanym systemem HMS. Po raz pierwszy piece z systemem HMS łączą korzyści "szybkiego ciepła" z dłuższym jego magazynowaniem.
 • naturalne składniki
  Heat Memory System jest całkowicie nowym materiałem ceramicznym o objętościowej wadze ok. 3,8 i jest odporny na temperaturę do ok. 1100 °C. System HMS oferuje najlepsze możliwe połączenie pojemności magazynowej i zdolności przewodzenia ciepła.
 • niższe wartości spalin
  Heat Memory System zapewnia znaczna redukcję szkodliwych zanieczyszczeń, dzięki czemu jest on dobry nie tylko dla nas ludzi, ale i dla naszego środowiska.
 • niższe koszty ogrzewania
  Z czasem ogrzewania aż trzy razy dłuższym, opał trzeba dokładać rzadziej i w ten sposób koszty zostają zredukowane nawet o dwie trzecie. Gdzie indziej mogą Państwo zaoszczędzić aż 66%?

The H e a t M e m o r y S y s t e m można zamówić do pieców Austroflamm jak również pieców innych marek jako akcesorium. System ten bez dużego wysiłku może zostać zainstalowany w już istniejących piecach. Prosimy skontaktować się z Państwa lokalnym dystrybutorem lub sprawdzić w katalogu listę pieców, które dostępne są z H e a t M e m o r y S y s t e m lub w których system ten można zainstalować.


HMS - Fot 1

HMS - Fot 2


KANAŁY SZAMOTOWE RATH


Modułowy system kanału powietrznego odznacza się nie tylko bardzo prostym i racjonalnym użytkowaniem. Pozwala on również na korzystny pod względem cenowym montaż systemu kanału powietrznego dla pieców kaflowych oraz ceramicznych, dodatkowo ogrzewanych powierzchni kominka.

Modułowe systemy kanałów powietrznych dostępne są w wymiarach wewnętrznych 150x150 i 180x180 mm. Mogą być również używane kanały powietrzne o kątach 90° i 135°.

Oferujemy również specjalne kształtki z otworami do czyszczenia oraz pokrywkami. Do podłączenia modułowego systemu kanału powietrznego z kominkiem lub elementami ogrzewania stosuje się części podłączeniowe zrobione z szamotu o średnicy 160 i 180 mm. Modułowy system nadaje się bardzo dobrze do typu montażu z zastosowaniem szczeliny powietrza.


Kształtki szamotowe [1]

Kształtki szamotowe [2]


PŁYTY AKUMULACYJNE


Szamotowo ceramiczne płyty szamotowe HS to produkt najwyższej jakości stosowany powszechnie do budowania wszystkich form kominków z ciepłymi ścianami. Płyty niżej wymienione wymagają izolacji. Płyty HS wyposażone są we własne pióro i wpust ułatwiający szybki, prosty montaż.ASM RING


System AMS RING zaprojektowany zostałe dla odzyskiwania energii grzewczej ze spalin . Pierścienie Ring umieszcza się pomiędzy korpusem wkładu kominkowego a żeliwnym czopuchem wkładu. Pozwala to na zredukowanie temperatury spalin z 900 C do temperatury rzędu 130-200 C, dzięki czemu można odzyskać do 10 jW energii grzewczej . Dodatkowo system ten chroni komin ceramiczny przed działaniem wysokich temperatur.


RING 4X

RING 5X

RING + HMS


KOMINKI DESIGN-KAMINE - Kompaktowe ciepłe kominki


KOMINKI DESIGN-KAMINE to system stworzony przez renomowaną austriacką firmę AUSTROFLAMM. Jest to pieco - kominek grzewczy, składający się z: wysokiej jakości paleniska AUSTROFLAMM obłożonego systemem płyt kumulacyjnych HMS oraz nagrzewających się płyt zewnetrznych wraz z gotowym elementem dekoracyjnym - ramką lub blatem. Pieco kominek w trakcie pracy nagrzewa się i kumuluje temperaturę w płytach HMS aby nastepnie po zakończeniu procesu spalania uwolnić ją na pomieszczenie poprzez promieniowanie.


KERA

MIU

MIU XTRA