logo Facebook

Piece wolnostojące - na pelet - CAMINETTI MONTEGRAPPA


Piecyki z płaszczem wodnym


RING LW


Urządzenie z serii LW z płaszczem wodnym występujące w mocy 12, 15 i 20 kW

Seria LW to gama piecyków wolno stojących na pelet z płaszczem wodnym do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni w zależności od mocy urządzenia od 137 do 226m2. Przy zastosowaniu układu hydraulicznego ze zbiornikiem z wężownicą stanowią doskonałe rozwiązanie pozwalające dostarczać ciepłą wodę użytkową i ciepło przez grzejniki czy ogrzewanie podłogowe. Takie rozwiązanie podnosi komfort termiczny poprawiając rozkład temperatur w domu.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii urządzenia Caminetti Montegrappa są wyjątkowo ciche, bardzo wygodne w użytkowaniu, a wspaniałe włoskie wzornictwo w połączeniu z magią żywego ognia sprawia, że stanowią one ozdobę każdego wnętrza. Piecyki wolno stojące na pelet z płaszczem wodnym to bardzo popularne rozwiązanie w Europie.

Pełna automatyka działania naszych piecyków ogranicza obsługę ze strony użytkownika do minimum. Jedyne o czym musimy pamiętać to napełnienie wbudowanego zasobnika peletem, reszta dzieje się sama - rozpalanie, podawanie paliwa, wygaszanie i ponowne rozpalanie gdy temperatura spadnie w pomieszczeniu.

Nawet czyszczenie przestaje być żmudnym, czasochłonnym procesem - wystarczy usunąć odrobinę popiołu i przetrzeć suchym papierowym ręcznikiem szybę z niewielką ilością środka czyszczącego, która dzięki niskiej zawartości wilgoci w pelecie nie brudzi się tak mocno jak w tradycyjnych kominkach opalanych drewnem.

Każde z naszych urządzeń jest wyposażone w system KCC - automatycznej kontroli spalania, który moduluje moc urządzenia, kontrolując proces spalania, zwiększa lub zmniejsza w zależności od potrzeb ilość peletu i powietrza dostarczanego do paleniska.

Do naszych urządzeń można dodatkowo zainstalować pilot zdalnego sterowania i/lub zestaw GSM do zdalnej obsługi.