logo Facebook

Piece wolnostojące - powietrzne - CASTELMONTE


Włoska kreatywność i rzemiosło
CASTELMONTE od ponad 30 lat, rozwija, produkuje i sprzedaje piece na drewno i pellet o doskonałej wydajności i jakości. Wysmakowane i eleganckie linie, materiały doskonałej jakości, jak również szczególna staranność na etapie produkcji i montażu, sprawiają, że piece CASTELMONTE stanowią doskonały przykład kreatywności i rzemiosła włoskiego. Innowacyjne detale i modne kolory to cechy charakterystyczne kolekcji włoskiego producenta. Zestawienie rzemieślniczych materiałów z formami i liniami "glamour" w taki sposób, aby zaspokoić współczesne gusta i dostosować się do różnorodnych rodzajów wnętrz.

Piece na drewno


Patenty CASTELMONTE na palenisko ze stali inox oraz system montowania struktury z aluminium pozwalają na uzyskanie wagi piecyka w dopuszczalnych granicach, zapewniając mu maksymalną moc, przy jednoczesnej oszczędności paliwa.

Specjalne wykonanie paleniska, niska temperatura ceramicznych ścianek, wysoka wydajność, jednolite rozprowadzenie ciepła, łatwość instalacji to jedne z cech które sprawiają, że piece CASTELMONTE są produktem wysokiej klasy.


Marilyn

Futura 01 D

Futura 03 D


Futura 01 C

Futura 03 C

Helios


Helios C

Helios Forno

Luna 01


Sara SP

Sara

Sara Forno


Maya

Cornelia 01

Cornelia


Carlotta

Isabella

Isabella Camino


Piece na pellet


Pellet to paliwo z biomasy, np. prasowanej wiórotrociny, wykorzystywane do ogrzewania domów. Ze względu na właściwości energetyczne oraz wygodę dla użytkownika, jest zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł energii.

Jest też paliwem ekologicznym - emisja dwutlenku węgla podczas spalania, jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu, a pozostała po spaleniu niewielka ilość popiołu, może zostać użyta jako nawóz.

W piecach CASTELMONTE zastosowano zbiornik z dozownikiem i podajnikiem dzięki któremu piec może pracować bezobsługowo długi czas.


Marilyn Pellet

Sara Pellet